Kuddfodral i satin till resan | Förvaringspåse | Jon Renau
-
395 kr
Kuddfodral i satin till resan | Förvaringspåse | Jon Renau
Jon Renau, Satin Pillowcase
Kuddfodral till resan
Vi rekommenderar inte att man sover med sin peruk eller hårdel, men vi erbjuder här ett kuddfodral som är skonsamt mot din peruk eller hårdel för din resa när det kan vara svårt hitta en annan lösning.
Den fungerar även som en skyddande resepåse.
Den är tillverkat av den finaste satin, vilket gör den skonsam mot hud och hår.
Kuddfodralet hjälper till att minska friktionen, förhindra och minimerar trassel, frizz och slitage – vilket gör det idealiskt för både Äkta Hår och syntetfiber.
Det som skiljer kuddfodralet åt är dess innovativa dubbla funktion. Ena änden har en diskret stängning med dragsko, vilket gör att kuddfodralet enkelt kan omvandlas till en mjuk, skyddande resepåse för din Peruk, Topper eller Hårdel. Oavsett om du är hemma eller på resande fot, håll ditt alternativa hår säkert, trasselfritt och redo att användas.
Jon Renau kuddfodral i satin kombinerar här komfort, elegans och praktiska egenskaper – perfekt tillbehör för resan.
Innehåll: 1 st Queen Size kuddfodral i satin
Mått: 51 cm X 91 cm
Vikt: 90 gram
- Varumärke: Jon Renau
- Artikelnummer: jr-JRPC
- Lagerstatus: Beställningsvara
Du kanske även gillar...
Estetica
Borste | Purse Brush | Estetica Designs
Borste (Liten) "Purse Brush"Purse Brush från Estetica designs är tillverkad med rostfria piggar med ..
100 kr Exkl moms: 80 kr
Jon Renau
Kam | Glestandad Kam | Jon Renau
Jon Renau Glestandad kam: För att skonsamt kamma igenom din peruk eller hårdel. Används vid snabb..
59 kr Exkl moms: 47 kr
Jon Renau
Borste | Round Boar Bristle Brush | Jon Renau
Jon Renau, Round Boar Bristle Brush Kvalitets Borste En stor skonsam specialdesignad borste so..
290 kr Exkl moms: 232 kr



